Jak skutecznie nauczac%cc%81

Jak skutecznie nauczać

Jak skutecznie nauczać

Jak skutecznie nauczac%cc%81


Jako przedsiębiorca powinieneś wiedzieć, że nauczanie jest jedną z kluczowych umiejętności. Nauczasz klientów, edukujesz swój zespół. W kilku słowach bez umiejętności edukacji Twój biznes nie będzie miał szans aby się stale rozwijać. A więc zaczynajmy.

Cykl Kolba to uniwersalna metoda która służy szybszemu i skuteczniejszemu nauczaniu osób dorosłych.

Cykl ten przedstawiany jest zazwyczaj graficznie, a jego fundamentami są cztery odmienne sposoby przyswajania informacji:

Doświadczenie

W tym przypadku stajesz się częścią procesu i bierzesz w nim aktywny udział. Doświadczasz do wszystkimi swoimi zmysłami. Powoduje to, że proces nauki jest skuteczniejszy. Nabywasz pamięci mięśniowej…

“Doświadczenie” jakie staje sie twoim udziałem jest bardzo często połączone z zabawą, z grywalizacją co prowadzi do posiadania .niebywałego entuzjazmu z samego faktu brania udziału.

Refleksja

doświadczasz czegoś nowego, w logiczny sposób masz na ten przypadek swoją opinię, refleksję. Omawiasz je, starając się zrozumieć jak nowa kompetencja, wiedza będzie miała teraz wpływ na twoje dalsze działanie.

Teoria

To logiczne podstawy zdobywanej wiedzy. Co z czego wynika. Jakie ma swoje podłoże w nauce. Jakie są silne podstawy. Czyli wszystkie niezbędne informację aby zrozumieć skąd pochodzi dana teza.


Pragmatyka


To niezwykle ważna część optymalnie zaprojektowanego procesu nauczania. Aby nadać sens przyswajaniu wiedzy i zwiększyć motywację wewnętrzną pracownika. Ktoś musi na własnej skórze doświadczyć całego procesu zmiany. Zacząć go stosować i przekonać się do zmiany, co na początku jest bardzo trudne.

Pytania na jakie musimy sobie odpowiedzieć to;

Jak będę mógł zastosować tę wiedzę w praktyce?

Mówiąc krótko – możesz dowolnie układać elementy cyklu (oczywiście, tak żeby miało to sens i konkretny cel), ale pamiętaj żeby absolutnie żadnego z nich nie pominąć.


Materiał przygotował i udostępnił bezpłatnie - Trener sprzedaży

- Mateusz Mrozowski

Schemat cykl kolba

Przekaż nam swoje uwagi lub zapisz się aby otrzymać więcej informacji.

Szanujemy Twoją prywatność.

Pola oznaczone * są wymagane.

Lorem ipsum dolor sit amet,